Motocyklový sport TRIAL

TRIAL je motocyklový sport, který téměř porušuje fyzikální zákony.

V organizaci Sokol Doudleby nad Orlicí tvoří oddíl trial v současné době 3 závodníci JAST TRIAL TEAMU, kteří se od roku 2009 účastní Mistrovství ČR i Mistrovství SR na velmi dobré úrovni. Jsou to Stanislav Píro, který je zároveň manažerem Jast Trial Teamu, Karel Veyr – v současnosti nejstarší závodník trialu ve střední Evropě a hradecký Ladislav Havelka.

Nejdéle se této sportovní činnosti věnuje Karel Veyr. Již v letech 1976 – 1985 startoval na upraveném motocyklu ČZ. V tomto období získal 2x ocenění „Přeborník ČSR“.

Po 12 ti leté přestávce, kdy se věnoval jiné sportovní činnosti / běh, běh do vrchu, kros a biatlon /, se vrátil zpět k motocyklovému sportu. Zde od roku 1997 jako člen Sokola až do současnosti získal vícekrát ocenění mistr republiky ČR , SR i Polska v různých kategoriích.

Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem rád zasvětil do tajemství zdolávání přírodních nebo umělých překážek na trialovém motocyklu i kamarády Stanislava Píra a Ladislava Havelku, kteří po získání zkušeností dokázali i v mezinárodní konkurenci uspět se skvělými výsledky.

Nyní mohou při závodech nejen dokazovat své dovednosti, ale i vzájemně se podporovat. V případě zájmu rádi poradí případným zájemcům o tento sport.